World Usability Day 2016

Nová budova ČVUT, Praha 6 - Dejvice
zobrazit na mapě

Pro tuto akci nejsou vstupenky k dispozici.

O akci „World Usability Day 2016“

Tématem dvanáctého ročníku World Usability Day je udržitelnost. Udržitelné procesy a produkty hrají čím dál tím důležitější roli, a to zejména v době nárůstu populace a vyčerpávání přírodních zdrojů.

Pojďme se společně zamyslet nad tím, jak vypadají „zelené procesy“.

Podívejte se na svět očima obalového designéra, vykoukněte ze světa jedniček a nul a vyzkoušejte si reálné techniky. Jak probíhá navrhování udržitelných obalů? Jakým způsobem se proměňuje vývoj materiálů, které často souvisí s ekologickou stránkou produktů? Těšíme se na vás ve čtvrtek 10. listopadu 2016.

World Usability Day je jakousi oslavou oboru user experience, na které se odborníci z této oblasti tradičně setkávají s dalšími specialisty příbuzných oborů.

Cílem je motivovat účastníky, aby se během roku pozastavili a zamysleli se nad důležitým tématem, se kterým se všichni dennodenně setkáváme – použitelnost / user experience.

PROGRAM

Těšit se můžete na inspirativní den, na kterém se potkáte s komunitou českých UX specialistů. Odborníci na obalový design, ekologii a digitální prostředí se podělí o své zkušenosti z oblasti navrhování, udržitelnosti a odpovědnosti směrem k životnímu prostředí.

Sami si vyzkoušíte proces navrhování odpovědných obalů. Radit a dohlížet na vás bude přední český obalový designér Jan Činčera. Máme pro Vás i odborníka ze zahraničí. Britský UX designér Chris Adams se podělí o svůj pohled na udržitelné navrhování v digitálním prostředí. Jak se navrhuje takový designový šperk do města, se kterým je každá cesta nezapomenutelná, prozradí Kryštof Krostoun.

1 / Suistanable & green UX v digitální prostředí

Označení „Green UX“ popisuje takové procesy, které nejen vylepšují uživatelské prostředí, ale přes vedení uživatele napříč systémem vedou také ke snadné ochraně životního prostředí. Jak rozvíjet, zdokonalit a redesignovat stávající produkty a služby, aby byly účinnější, efektivnější, opakovaně použitelné a ve výsledky nezatěžovaly planetu? O svůj pohled na udržitelné navrhování v digitálním prostředí se podělí londýnský UX specialista Chris Adams.

2 / Odpovědné navrhování ekologických obalů

Pro inspiraci k „zelenému navrhování“ nemusíme chodit daleko. Obklopuje nás na každém rohu, všichni ho známe a každý den používáme – obalový design. Proces navrhování odpovědných obalů si účastníci vyzkouší v praktickém workshopu s předním český obalovým designérem Janem Činčerou. Jak navrhnout obal, který dokonale chrání produkt a při jeho výrobě vzniká jen minimum odpadu? Jenom USA vyprodukují ročně přes 12 miliónů platových obalů, z nichž 90 % končí na skládkách. Jak probíhá navrhování prototypu ekologického obalu, který po použití neskončí v koši a zároveň je esteticky atraktivní a splní marketingové cíle?

3 / Jak navrhnout inteligentní designové kolo?

Na letošní ekologické téma můžeme nahlédnout i z hlediska dopravy, která je zdravá a nezatěžuje životní prostředí. Na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze vznikl projekt RACEK BIKES, který jsme mohli vidět i na Designbloku. Inteligentní kolo dokáže automaticky upozornit blížící se objekty světelným signálem a pouhým pohybem ruky můžeme aktivovat směrové ukazatele. Jak se navrhuje takový designový šperk do města, se kterým je každá cesta nezapomenutelná, prozradí Kryštof Kostroun.

POUKAZ NA 50 000 Kč
Jeden z účastníků World Usability Day, který zde bude vylosován, získá od společnosti ExperienceU poukaz na jednodenní uživatelské testování v hodnotě 50 000 Kč.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

10:00 – 10:45 REGISTRACE + NETWORKING

10:45 – 12:15 BLOK 1

12:30 – 14:00 OBĚD PRO ÚČASTNÍKY

14:15 – 15:45 BLOK 2

16:00 – 17:30 BLOK 3

Po skončení akce zveme na neformální setkání v nedaleké pivnici Bernard Pub, dvě minuty chůze od místa konání.

18:00 UX PUB

PARTNEŘI
Studio Činčera, Model Obaly a.s., ExperienceU, České vysoké učení technické v Praze, Státní fond kultury ČR, Ministerstvo kultury ČR a Magistrát hl. m.

Náhledy sálu Nová budova ČVUT

Místo konání

Nová budova ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 - Dejvice

Pořadatel této akce: Asociace UX, IČ: 22682511

Prodávejte vstupenky online!
Vytvořte si u nás zdarma stránku vaší akce a začněte prodávat vstupenky či registrace do 5 minut.
Vytvořit akci