CHARLOTTE: Tříbarevná hra se zpěvy

Nová scéna, Praha 1
zobrazit na mapě

Pro tuto akci nejsou vstupenky k dispozici.

O akci „CHARLOTTE: Tříbarevná hra se zpěvy“

Na pouhé dva večery na začátku července zavítá do Prahy kanadské divadlo Theaturtle, které zde uvede novou inscenaci CHARLOTTE: Tříbarevná hra se zpěvy (CHARLOTTE: A Tri-Coloured Play with Music).
Na Nové scéně Národního divadla představí fascinující příběh mladé talentované židovské malířky Charlotte Salomon, která, stejně jako nespočet dalších, nepřežila koncentrační tábor v Osvětimi. Budoucím generacím však zanechala strhující dílo, které vytvořila ve francouzském exilu – dramatizovanou autobiografii ve více než (sedmistech) obrazech s názvem Leben oder Theater? (Život, nebo divadlo?). Dílo i silný příběh mladé umělkyně se staly inspirací mezinárodního tvůrčího týmu: českého skladatele Aleše Březiny, britské scénografky a režisérky Pamely Howard a kanadského libretisty a herce Alona Nashmana. Vznikl tak komorní operní muzikál pro pro sedm zpěváků a čtyři instrumentalisty, v němž je ve vzácné harmonii zachována rovnováha slova, obrazu a hudby.

Inscenace bude mít premiéru v červnu v Amsterdamu, následně bude uvedena na festivalu Jaffa v Tel Avivu. Po pražském uvedení zamíří také na Národní festival Smetanova Litomyšl. Představení budou uváděná v angličtině s českými titulky.

Hudba: Aleš Březina
Libreto: Alon Nashman
Scénografie a režie: Pamela Howard
Světelný design: Marie-Josée Chartier
Produkce: Peter Tiefenbach
Asistent režie: Leora Morris
Instrumentální soubor: Peter Tiefenbach, Ben Promane, Michele Verheul, Kimberly Jeong

Náhledy sálu Nová scéna

Místo konání

Nová scéna, Národní 4, Praha 1

Pořadatel této akce: Národní Divadlo, IČ:

Prodávejte vstupenky online!
Vytvořte si u nás zdarma stránku vaší akce a začněte prodávat vstupenky či registrace do 5 minut.
Vytvořit akci