Prague Shakespeare Company: Richard III.

Stavovské divadlo, Praha 1
zobrazit na mapě
160 Kč720 Kč Koupit vstupenky

O akci „Prague Shakespeare Company: Richard III.“

Prague Shakespeare Company je hrdá na to, že může opět představit Shakespearova Richard III v původním znění v anglickém jazyce. Umělecký ředitel PSC Guy Roberts režíruje a vystupuje jako Richard, muž, kterého publikum miluje nenávidět již více než čtyři sta let. Richard III je strhujícím zobrazením politiky moci – osobní i politické – v jejich nejzbožnější a nejkrvavější podobě. Deformovaný v těle i na duši je tento zkažený šílenec posedlý tím, že se stane anglickým králem. Padne? Samozřejmě, ale ne dříve, než nás všechny vezme na svou bezbožnou zábavnou jízdu.

Součástí obsazení jsou i oblíbené postavy PSC Jessica Boone jako Lady Anne a bývalá britská velvyslankyně v České republice, Jan Thompson OBE jako Královna Alžběta spolu s dalšími.

The Prague Shakespeare Company (PSC) je profesionální anglické divadlo založené v Praze. PSC se zaměřuje především na hry Williama Shakespeara a jejím posláním je představit českému, evropskému i světovému publiku představení v anglickém jazyce díky mnohonárodního souboru divadelních umělců, kteří jsou svěží, odvážní, nápadit, provokující a mimořádně přístupní; spojující pravdy minulosti s výzvami a možnostmi dneška.

Místo konání

Stavovské divadlo, Ovocný trh, Praha 1

Pořadatel této akce: Národní Divadlo, IČ:

Prodávejte vstupenky online!
Vytvořte si u nás zdarma stránku vaší akce a začněte prodávat vstupenky či registrace do 5 minut.
Vytvořit akci