Nová krev Wittgenstein

Nová scéna - foyer, Praha 1
zobrazit na mapě

Pro tuto akci nejsou vstupenky k dispozici.

O akci „Nová krev Wittgenstein“

Může se filosofie objevit na jevišti? Znáte Wittgensteina? A jak se budou hercům interpretovat texty, které vznikly na základě jejich výkonů?

Představujeme vám další z jedinečných a neopakovatelných večerů z cyklu Nové krve. Během tohoto večera se budete moci seznámit se scénicky zpracovaným výběrem reflexí, jejichž autory jsou studenti/-tky nebo badatelé/-lky v oboru filosofie. Číst budou herci ze souboru Činohry Národního divadla a společně se pokusí rozžít filosofické úvahy, které vzniknou na základě inscenace Oběd u Wittgensteina, kterou uvádíme ve Stavovském divadle.

Protože autoři svými eseji rozvíjejí, komentují, doprovázejí, nebo polemizují s představením T. Bernharda Oběd u Wittgensteina bude tuto Novou krev charakterizovat hledání možných, odhadnutelných či nečekaných propojení mezi filosofií a jevištěm, a to v kontextu naléhavých společenských i mezilidských témat, jak už to u her T. Bernharda většinou bývá.

Jak různorodě lze přemýšlet nad divadelním představením? Lze mluvit o tom, co nás nutí mlčet a co se chce jenom ukazovat? Kolik tisíců myšlenek, zamyšlení, pohybů a pnutí nabízí jedno divadelní představení? A jak se nás tyto myšlenky týkají – osobně, společensky, obecně? Je divadelní projev filosofický? Je filosofie dramatická? A může být filosofie performativní?

Náhledy sálu Nová scéna - foyer

Místo konání

Nová scéna - foyer, Národní 4, Praha 1

Pořadatel této akce: Národní Divadlo, IČ:

Prodávejte vstupenky online!
Vytvořte si u nás zdarma stránku vaší akce a začněte prodávat vstupenky či registrace do 5 minut.
Vytvořit akci