Pavel Vondráček - Love Stories Tour Olomouc

Kaple Božího těla, Olomouc
zobrazit na mapě

Pro tuto akci nejsou vstupenky k dispozici.

O akci „Pavel Vondráček - Love Stories Tour Olomouc“

Klavírní hudba plná překrásných melodií, smutku i radosti. To nejlepší z moderní i klasické hudby v podání úžasného mladého pianisty a skladatele.

Nezapomenutelná tour mladého českého klavíristy a skladatele Pavla Vondráčka se koná i v překrásné olomoucké Kapli Božího těla, a to v úterý 15. září 2020. V úchvatném komorním prostředí zazní skladby z umělcova nejnovějšího alba, ale také hudba z alba předchozího, hudba převzatá či skladby klasických skladatelů.

Díky překrásně zpracovaným vizuálním prvkům včetně osvětlení a svíček zažijete nezapomenutelný večer. Pečlivě připravený program nabízí dostatek krásy moderních melodií i bravury klasické hudby, dostatek intimity i virtuozity. V podání Pavla a jeho hostů zazní to nejlepší z klavírní hudby na jednom koncertě a přenesete se do říše fantazie.

Recenzentka koncertu v překrásném klášteře v Teplé zmínila: „Dlouhý a nadšený potlesk následoval skladbu Fantaisie Impromptu od Fryderyka Chopina, která ve Vondráčkově interpretaci dává vyniknout nejen technickým pasážím, ale především také prostřednímu intimnímu tématu. Zážitek ze skladby byl ještě umocněn promyšleným osvětlením a efekty, které budou po celé turné zkrášlovat Vondráčkova pódia.„

Pavel Vondráček zaslouženě patří mezi nejtalentovanější české klavíristy nové generace. Na klavír začal hrát ve 3 letech a mnoho let navštěvoval hodiny klasické hudby. Až ve svých 13 letech objevil skrytou vášeň pro skladbu a klavírní improvizaci. Po mnoha vystoupeních vydal v roce 2015 debutové album „Lost in the Wind“, které obsahuje především úpravy populárních písní, ale také výběr z autorových vlastních improvizací. Nedlouho po vydání alba Lost in the Wind nastoupil na nejprestižnější hudební akademii světa Berklee College of Music a složil hudbu k albu „Love Stories“, které vydal až koncem roku 2019. S albem též odstartoval svou klavírní tour velmi úspěšnými koncerty v Poděbradech a Praze. Po úspěchu ve Spojených státech se na podzim vrací domů a představí své album tuzemskému publiku, na jaře příštího roku pak publiku evropskému.

Hudba na albu „Love Stories“ je osobní zpovědí umělce, který právě objevuje první milostné vztahy. Téma lásky je netradičně ztělesněné v čistě instrumentální hudbě a dává posluchači velký prostor k vlastní fantazii. „Publikum se může těšit na zhruba hodinu a půl dlouhý koncert klavírní hudby. Společně s hostujícími klavíristy a houslisty představíme vybrané skladby z mých dvou alb, hudbu Yirumy, Einaudiho, Chopina a dalších. Oproti tradičním recitálům klasické hudby je prostředí koncertu úplně jiné,“ říká. Pavel Vondráček pro svou „Love Stories Tour“ připravil nezapomenutelný program plný překrásné hudby, úžasných hostů, ale také vizuální prožitek.

Náhledy sálu Kaple Božího těla

Místo konání

Kaple Božího těla, Univerzitní 226, Olomouc

Pořadatel této akce: Neor Trading s.r.o., IČ: 06704671

Prodávejte vstupenky online!
Vytvořte si u nás zdarma stránku vaší akce a začněte prodávat vstupenky či registrace do 5 minut.
Vytvořit akci