Operní árie a dueta z českých a světových oper a muzikálů v zámku Líšno

zámek Líšno, 257 51 Bystřice u Benešova
zobrazit na mapě

Pro tuto akci nejsou vstupenky k dispozici.

O akci „Operní árie a dueta z českých a světových oper a muzikálů v zámku Líšno“

Srdečně Vás zveme na kulturní událost „Operní árie a dueta z českých a světových oper a muzikálů“ Po mnoha letech se otevírají opět vrata romantického zámku Líšno a přilehlého nádherného parku. Přijďte si s námi vychutnat koncert na jedinečném místě.

Vratislav Kříž – baryton
Soňa Godarská – soprán
Jitka Hosprová – viola
Kateřina Englichová – harfa
Lenka Navrátilová – klavír

Soňa Godarská, soprán
je absolventkou pražské konzervatoře. Zúčastnila se pěveckých kurzů pod vedením Gabriely Beňačkové a Katii Ricciarelli ve Vídni. S úspěchem se zúčastnila Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech a byla finalistkou soutěže Imricha Godina na Slovensku a Vissi d’ Arte v Praze. Účastnila se zahraničního turné po Německu, Rakousku a Švýcarsku s operou Kouzelná flétna, operou Rusalka, Aida a Thais. Vystupuje jako host v
programu “Opera nás baví“ pro Národní divadlo v Praze. V minulém roce debutovala v roli Pamini v opeře Kouzelná flétna v mezinárodní produkci v Německu , Belgii a Holandsku. V příštím roce bude na tomto festivalu účinkovat v roli Noriny z opery Don Pasquale. V sezóně 2020/2021 ji čekají dvě hlavní role a to v opeře Bílý pán od J. Křičky a role Siny v opeře Zásnuby ve snu od H. Krásy v Národním divadle moravskoslezském.

Vratislav Kříž, baryton
V Národním divadle ztvárnil za více než dvacet sezón řadu rolí českého i světového operního repertoáru, např. Mozartova Dona Giovanniho, Escamilla v Bizetově Carmen, Evžena Oněgina, Přemysla ve Smetanově Libuši a mnoho dalších. Vystupoval na divadelních scénách v Japonsku, Holandsku, Francii, Rakousku, Řecku, Makedonii a na koncertech v USA, Číně, Jordánsku, Německu, Rakousku, Francii, Itálii, Švýcarsku a dalších. Od roku 2004 se kromě
koncertní činnosti věnuje své produkční agentuře CROCE, která pořádá open-air operní představení a koncerty klasické hudby v Čechách i zahraničí. Spo­lupracuje se sólisty Národního divadla, Divadlem F.X.Šaldy v Liberci, violistkou Jitkou Hosprovou, harfenistkou Kateřinou Englichovou a řadou dalších.

Jitka Hosprová, viola
je česká violová vir­tuoska, přezdívaná královna české violy. Vystudovala konzervatoř v Plzni a Akademii múzických umění v Praze. Díky své kvalitě komorní hráčky, vystupuje s řadou předních českých kvartet ( Benewitzovo kvarteto ,  Wihanovo kvarteto , Stamicovo kvarteto a další) a s českými a zahraničními orchestry (Pražská komorní filharmonie, Sym­fonický orchestr hlavního města Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Plzeňská
filharmonie, Mo­ravská filharmonie Olomouc, Seve­ročeská filharmonie Teplice, Pražský komorní orchestr, Vídeňský rozhlasový orchestr ORF, France Chamber Orchestra a další). Vystupuje na mezinárodních hudebních festivalech a koncertních pódiích v Evropě a ve Spojených státech. S harfistkou Kateřinou Englichovou a lucemburským flétnistou Carlo Jahnsem založila Bohemia Luxembourg trio.

Kateřina Englichová, harfa
patří k předním osobnostem české harfové školy. Spolupracuje s významnými umělci a soubory, ať již u nás – Josef Suk, Pavel Šporcl, Jitka Hosprová, Ivan Ženatý, Martin Kasík, Vilém Veverka, Pražákovo kvarteto, Kvarteto Martinů, Haas Quartet ad., tak i v zahraničí – Mstislav Rostropovič, Carol Wincenc, Eugenie Zukerman, Robert Davidovici, Michael Kofler, Robert Stallman, ad. Jako sólistka spolupracovala s dirigenty Zdeňkem Mácalem, Jiřím Bělohlávkem, Ondřejem Kukalem, Jakubem Hrůšou ad. Několik let hrála s Filadelfským orchestrem a měla možnost pracovat s dirigenty jako jsou Simon Rattle, Claudio Abbado, Riccardo Muti, Wolfgang Sawallish, Michael Tilson-Thomas, Seiji Ozawa ad. Zúčastnila se festivalů – Tanglewood, Tucson Music Festival v USA, Red Sea Festival v Izraeli, Pacific Music festival v Japonsku, Pražské jaro, Pražský podzim, Marnach (Lucembursko), Carintischer Sommer (Rakousko), Sarajevská zima (Bosna) ad.

Lenka Navrátilová, klavír
Lenka Navrátilová je druhou sbormistryní Kühnova smíšeného sboru, profesorkou operní korepetice na Pražské konzervatoři a korepetitorkou Pražského filharmonického sboru. Dlouhodobě spolupracuje se souborem Opery Národního divadla, Mezinárodním hudebním festivalem Pražské jaro, Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK a dalšími hudebními tělesy.

Náhledy sálu zámek Líšno

Místo konání

zámek Líšno, Líšno 1, 257 51 Bystřice u Benešova

Pořadatel této akce: zámek Líšno, IČ: 24141224

Prodávejte vstupenky online!
Vytvořte si u nás zdarma stránku vaší akce a začněte prodávat vstupenky či registrace do 5 minut.
Vytvořit akci